• Slávnostné otvorenie školského roka 2022/2023

• Do nového školského roka 2022/2023 vstúpili žiaci, rodičia a zamestnanci ZŠ v Rožkovanoch sv. liturgiou v Kostole sv. Antona v Rožkovanoch, ktorú slávil a svojím slovom v homílii všetkých prítomných povzbudil duchovný otec Mgr. Ján Čech-Špirek. Po skončení sv. omše sa na školskom dvore všetkým prihovorila  p. riad. Mgr. Darina Jacová, ktorá oboznámila žiakov s aktuálnymi pokynmi potrebnými na začiatku školského roka. Naši prváci spolu so svojimi rodičmi zavítali aj do priestorov základnej školy, kde sa zoznámili so svojou 1. triedou. Všetkým žiakom, rodičom, pedagogickým i nepedagogickým zamestnancom a priateľom našej školy prajeme úspešný školský rok sprevádzaný najmä zdravím a radosťou z poznávania nových vecí.

• Návšteva Kultúrneho centra Na korze

• Kultúrne dopoludnie pokračovalo aj návštevou Kultúrneho centra Na korze v Sabinove, kde si žiaci prezreli stálu expozíciu Oscarového filmu Obchod na korze, exponáty, rekvizity a spomienky obyvateľov mesta na nakrúcanie spomínaného filmu v podobe fotografií a príbehov. Mimochodom, československý film Obchod na korze získal slávneho Oscara za najlepší cudzojazyčný film v roku 1965. Príjemným kultúrnym osviežením bola pre nás všetkých aj výstava obrazov maliara (nášho času) Jozefa Demka v koncertnej sále KC Na korze. Obrazy majstra - poézia opisujúca každý pocit - vytvorili v každom z nás silné emócie, ktoré sme umocnili spevom a obdivom k výnimočnému a vzácnemu umelcovi.

• Návšteva Mestskej knižnice v Sabinove

• Žiaci našej základnej školy navštívili vo štvrtok 22. septembra 2022 Mestskú knižnicu v Sabinove. Privítali nás pracovníčky knižnice, ktoré oboznámili deti s jej priestormi a najnovšími detskými knihami. V detskom oddelení si deti mohli vybrať a listovať v rozprávkových knihách a encyklopédiách. Pracovníčka knižnice vysvetlila deťom aj postup pri požičiavaní kníh, správne zaobchádzanie s knihami a pozvala ich na návštevu knižnice spolu s rodičmi. Deti odchádzali spokojné a obohatené o nové zážitky.

• Oznam: Plenárne ZRPŠ

• Milí rodičia,

pozývame Vás na Plenárne ZRPŠ, ktoré sa uskutoční v stredu 7. septembra 2022 o 15:30 hod. v budove základnej školy. Vaša účasť je nutná. Zároveň prosíme o zaslanie Vyhlásenia návštevníka o bezpríznakovosť cez edupage s dátumom 7. 9. 2022.