• Začiatok šk. roka 2022/2023 v ZŠ

• Vážení rodičia, milí žiaci, kolegovia!

Obdobie letných prázdnin sa nám pomaly kráti a už sa tešíme na nový školský rok. Keďže čas je nezastaviteľný a nástup 5. septembra sa blíži, tak Vám predostierame pár informácií.

OTVORENIE ŠKOLSKÉHO ROKA 2022/2023

Otvorenie nového školského roka 2022/2023 sa uskutoční o 8:00 h. sv. omšou v kostole sv. Antona v  Rožkovanoch,  po ktorej sa presunieme na školský dvor (v prípade dažďa, nepriazne počasia, využijeme  priestor kostola), príhovor RŠ, oboznámenie s organizáciou školského roka. Školská jedáleň bude pre žiakov ZŠ fungovať od 6.9.2022 (organizačné zmeny). Je potrebné si stiahnuť prihlášku na stravovanie z webu školy (v sekcii Tlačivá pre rodičov)  a vyplnenú ju priniesť na otvorenie školského roka dňa 5.9.2022 alebo osobne doručiť do zariadenia školského stravovania v pondelok 5.9.2022 vedúcej školskej jedálne.

Pre žiakov 1. ročníka je pripravené stretnutie s triednou učiteľkou.  Prosíme rodičov, aby si vyhradili čas do cca 10:00 a to z dôvodu konania rodičovského združenia. Žiaci odchádzajú s rodičmi domov. Na stretnutí sa dozviete všetky potrebné informácie.

Od utorka 6. septembra 2022 bude prebiehať vyučovanie podľa rozvrhu hodín.

V tieto dni už funguje ŠKD v riadnom režime.

BEZPRÍZNAKOVOSŤ

Zákonný zástupca predkladá pri nástupe do školy a po každom prerušení dochádzky do školy a školského zariadenia v trvaní 5 a viac po sebe nasledujúcich vyučovacích dní (víkendy a sviatky sa nepočítajú) „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“, ktoré nájdete v EDUPAGE.

Toto sa v ZŠ s MŠ Rožkovany odovzdáva prostredníctvom EDUPAGE nasledovne:

v časti Žiadosti/Vyhlásenia:

cez aplikáciu v mobile: Pridať žiadosť/vyhlásenie

Prosíme rodičov, aby dodržiavali odovzdávanie tlačiva o bezpríznakovosti.

OTVORENIE ŠKÔL

Ministerstvo školstva oznámilo, že ŠKOLY SA NEBUDÚ ZATVÁRAŤ po dobu trvania pandémie ochorenia COVID-19 a mimoriadnej situácie. Aj v prípade zhoršenej epidemiologickej situácie bude prezenčná forma vzdelávania umožnená pre všetky ročníky všetkých druhov škôl. V prípade pozitivity zostávajú doma pozitívni žiaci, prípadne sa zatvoria len individuálne triedy.

PREKRYTIE HORNÝCH DÝCHACÍCH CIEST RÚŠKOM

Na základe aktuálne platnej vyhlášky ÚVZ SR žiak ani zamestnanec školy NEMUSÍ mať v interiéri ani v exteriéri prekryté horné dýchacie cesty. Prekrytie je dobrovoľné.

DOMÁCE SAMOTESTOVANIE

K nástupu dieťaťa do školy sa NEVYŽADUJE ŽIADNY TEST preukazujúci negativitu na Covid-19.

OSPRAVEDLNENIE NEPRÍTOMNOSTI

Podľa rozhodnutia ministra školstva zákonný zástupca môže svojím rozhodnutím aj z dôvodu ochorenia ospravedlniť žiaka na 5 po sebe idúcich vyučovacích dní. Víkendy a sviatky sa nepočítajú.

Pri absencii viac ako 5 po sebe idúcich vyučovacích dní z dôvodu ochorenia musí rodič predložiť „Potvrdenie od lekára“ od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorý má vedomosť o prebiehajúcom ochorení (bez obmedzenia počtu ospravedlnení počas školského roka).

V prípade nových informácií Vás budeme včas informovať.

Vážení rodičia,

prajeme Vám ešte pokojné a ničím nerušené dovolenkové obdobie a tešíme sa na oddýchnuté deti 😊.

Mgr. Darina Jacová – riaditeľka školy

• Začiatok šk. roka v MŠ

• Školský rok 2022/2023 v MŠ začíname 05.09.2022
            Na všetkých Vás sa už veľmi tešíme.
            Aby začiatok bol čo najmenej stresujúci, na čo nesmiete zabudnúť:
            1. príchod dieťaťa do MŠ je stanovený na čas od 6.30 hod. do 8.00 hod. a
            vyberanie detí z MŠ od 15.00 hod.do 16.00 hod.
            2. v šatni na zozname detí nájsť meno svojho dieťaťa a pod priradenou značkou
            si nájdete skrinku
            3. ako doprovod dieťaťa v priestoroch MŠ zdržiavať sa čo najkratší čas
            4. dieťa do MŠ privádza a preberá len dospelý alebo súrodenec nad 10 rokov,
            ktorý má splnomocnenie
            5. odovzdať tlačivo - Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti - nájdete ho v
            „Tlačivách pre rodičov“ a školným 10€ v obálke so svojim menom a spolu
            s dieťaťom odovzdať ho učiteľke
            Za dieťa rok pred plnením povinnej školskej dochádzky zákonný zástupca
            školné neuhrádza.

Čo potrebuje Vaše dieťa pri nástupe do MŠ :

1. Prezúvky - pevnú obuv označenú menom
            2. Pohodlné oblečenie označené menom.
            3. Náhradné veci do skrinky (spodné prádlo ...)
            4. Pyžamo označené menom.

• Záväzná prihláška do ŠKD

• Vážení rodičia, prosíme Vás o vyplnenie  záväznej prihlášky do ŠKD  v elektronickej podobe pre Vaše dieťa v šk. r. 2022/2023. Od 1.1.2022 vstúpila do platnosti nová vyhláška o školách a školských zariadeniach, kde sa limituje počet žiakov v ŠKD (najviac 26). Vzhľadom na uvedené Vás dôrazne žiadame potvrdiť vážny záujem, nakoľko v júni predbežne prejavilo záujem o pobyt v ŠKD viac detí ako je možné prijať, a preto budeme nútení vydať aj negatívne rozhodnutia. Od 1. 9. 2022 je podiel rodičov na financovaní ŠKD podľa zákona č. 597/2003 Z. z. a rozhodnutia OZ uvedeného vo VZN obce Rožkovany 5 € na žiaka mesačne. Prihlášku je potrebné vyplniť najneskôr do 29.8.2022.