Posledný vyučovací deň: 27. marec 2024 (streda)

Veľkonočné prázdniny: 28. marec 2024 (štvrtok) – 2. apríl 2024 (utorok)

Nástup do školy: 3. apríl 2024 (streda)

Prevádzka MŠ otvorená: 28. marec 2024 (štvrtok)

• Hviezdoslavov Kubín - okresné kolo

• V piatok 22. marca 2024 sa v Sabinove uskutočnilo okresné kolo súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy - Hviezdoslavov Kubín (70. ročník). Našu školu reprezentovali (I.kategória) štvrták Richard Jurčenko v prednese prózy a tretiačka Nela Marchevková v umeleckom prednese poézie, ktorá sa umiestnila na 2. mieste. Srdečne blahoželáme a obidvom našim recitátorom prajeme neutíchajúcu radosť z umelecky hovoreného slova.

• "Kde bolo, tam bolo, už dávno nebolo..."

• ...literárny kvíz pre žiakov 2. - 4. ročníka ZŠ regiónu Hornej Torysy... v piatok 15. marca 2024... v priestoroch Galérie mesta Lipany... 9 zúčastnených škôl. Našu školu reprezentovalo družstvo Rohlíčatá v zložení - Daniela Girašková (4. r.), Karol Marhevka (4. r.), Nela Marchevková (3. r.) a Andrea Marhevková (2. r.). Overili si svoje literárne vedomosti v súťažných úlohách (rýmy v básni Pipi, názvy Rozprávok v kufríku, otázky z divadielka, diela Astrid Lindgren...) a okrem diplomu za účasť, vecných cien a zážitkov s kamarátmi iných škôl prežili príjemné dopoludnie s odkazom pre všetkých... "vlastnou univerzitou nášho života je zbierka kníh".

• Koncert Viktora Guľváša

• „Moje meno je Viktor Guľváš. Už viac ako 30 rokov koncertujem pre deti, ku ktorým mám vďaka vyštudovanej profesii (učiteľ) veľmi blízko...“ prihovoril sa deťom i žiakom našej školy (v stredu 13. marca 2024 v priestoroch MŠ) známy hudobník, ktorý skladá piesne pre deti a zabáva ich po celom Slovensku. Ujo Viktor si pre nás pripravil veľa veselých pesničiek, pri ktorých sme si s chuťou mohli aj zaspievať, aktívne sa zapojiť hrou, napodobňovaním či hádaním, ocitnúť sa medzi domácimi i lesnými zvieratkami, skloňovať Afriku v rôznych jazykoch, maľovať Farbami a tancovať i smiať sa spolu so Šašom.

• Zápis do 1. ročníka ZŠ

• Riaditeľka ZŠ s MŠ v Rožkovanoch podľa zákona (odsek 1 § 10 vyhlášky MŠ SR č. 350/2008 Z. z. o základnej škole) oznamuje všetkým rodičom detí narodených v mesiacoch september - december 2017,  január – august 2018 a detí, ktoré mali odklad školskej dochádzky, že zo zákona im vyplýva povinnosť zapísať ich do školy na školský rok 2024/2025.

Zápis do 1. ročníka na školský rok 2024/2025 sa uskutoční 3. apríla 2024 (streda).

Organizácia zápisu:

• dopoludnie: hravé aktivity v priestoroch ZŠ
            • popoludnie (13.00 - 16.00 hod.): zákonný zástupca s dieťaťom si prevezme potvrdenie o zápise (pamätný list...)

K zápisu je potrebné:

• vyplniť elektronickú prihlášku na web-stránke školy, ktorá je sprístupnená na stránke školy do 2. apríla 2024 - údaje na prihláške vypíšte gramaticky správne s použitím diakritiky (mäkčene, dĺžne).

• vytlačenú prihlášku (podpísanú oboma rodičmi / zákonnými zástupcami),
            • rodný list dieťaťa,
            • občiansky preukaz,
            • poplatok za písanky do 1. ročníka  - 8 € (Moje prvé čiary, 6 písaniek s predtlačou, Čísielkový domček).

V prípade, že rodič nemá možnosť vyplniť elektronickú prihlášku, príde dieťa zapísať do školy osobne (3.4.2024).

Termín zápisu je záväzný a rodič je povinný ho dodržať!

• Hviezdoslavov Kubín 2024 - školské kolo

• Vo štvrtok 7. marca 2024 sa v našej škole uskutočnilo školské kolo literárnej súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy - Hviezdoslavov Kubín. Porota, ktorá hodnotila predovšetkým  pôsobivý  prednes, správnu výslovnosť, artikuláciu, výber ukážky a celkový dojem súťažiacich, rozhodla o nasledovnom umiestnení:

Poézia:

1. miesto: Nela Marchevková (3. r.), Alexandra Maľariková (3. r.)

2. miesto: Tamara Maľaríková (4. r.), Denisa Čubová (2. r.), Teo Janič (2. r.)

3. miesto: Karol Marhevka (4. r.), Jitka Siváková (2. r.), Katarína Štefančíková (1. r.), Viktória Kocúreková (1. r.)

Mimoriadne ocenenie za prednes poézie: Markus Imrich Kelemen (4. r.)

Próza:

1. miesto: Richard Jurčenko (4. r.), Matej Šarišský (3. r.)

Všetci súťažiaci prispeli svojim prednesom poézie a prózy k príjemnej atmosfére školského kola tejto obľúbenej recitačnej súťaže. V okresnom kole budú našu školu reprezentovať - Richard Jurčenko a Nela Marchevková.

• Marec - mesiac knihy

• „Naučiť deti ako čítať je málo, musíme ich naučiť chcieť čítať..." Čitateľská gramotnosť ešte nikdy nebola taká dôležitá - gramotnosť, ktorá ovplyvňuje všetky ostatné. Kto nevie dobre čítať, ťažko porozumie zadaniu matematického príkladu, textu z prírodovedy alebo pochopí podmienky poistenia. Bez zvládnutia textu sa ťažko vzdeláva a cibrí kritické myslenie. V našej škole sa deti zoznamujú a tí starší stretávajú s knihou v rôznych projektoch a aktivitách – projekt Čítame pre radosť, návšteva kníhkupectva v Sabinove a návšteva školskej knižnice (deti MŠ), čitateľská aktivita „Nechaj všetko a čítaj...", mimočítankové čítanie (žiaci ZŠ). Stretnúť s knihou sa môžeme naozaj všade - v knižniciach, v škole, no najmä v pohodlí svojho domova...