• Zápis do MŠ

•  Riaditeľstvo ZŠ s MŠ Rožkovany 190 v zmysle zákona 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon)

v znení neskorších  predpisov a po dohode so  zriaďovateľom

OZNAMUJEME,

že zápis detí do MŠ na školský rok 2022/2023 sa uskutoční v dňoch

od 2. mája 2022 do 31. mája 2022

Žiadosť o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie  vyplniť  v elektronickej podobe na našej webovej stránke – www. zsmsrozkovany.edupage.org (na ľavej lište – Elektronická prihláška do MŠ šk. r. 2022/2023). Túto žiadosť je potrebné vytlačiť, podpísať  oboma  rodičmi, potvrdiť detským lekárom zdravotnú spôsobilosť dieťaťa a osobne doručiť do MŠ.

Podmienky prijatia detí do materskej školy

na školský rok 2022/2023:

Do materskej školy zapisujeme deti vo veku od 3-6 rokov.

Prednostne prijmeme dieťa, ktoré:

• k 31.8.2022 vrátane dovŕšilo päť rokov veku a bude plniť povinné predprimárne vzdelávanie,
            • po dovŕšení šiesteho roka veku  nedosiahlo školskú spôsobilosť a bude pokračovať v plnení  povinného predprimárneho vzdelávania ešte jeden školský rok,
            • k 31.8.2022 nedovŕšilo piaty rok veku a jeho zákonný zástupca požiada, aby jeho dieťa plnilo povinné predprimárne vzdelávanie, predloží             k žiadosti súhlasné vyjadrenie príslušného zariadenia poradenstva              a prevencie a súhlasné vyjadrenie všeobecného lekára pre deti a dorast,
            • do materskej školy sa prednostne príjmu deti, ktoré majú osvojené základné hygienické a samoobslužné návyky a sú primerane samostatné (nemá plienky, cumlík, samostatne sa naje lyžicou, napije z pohára, používa WC, umyje si ruky, oblečie základné časti odevu, obuje sa),
            • výnimočne možno do MŠ prijať dieťa mladšie ako 3 roky, ak to umožňuje kapacita a podmienky MŠ.

V Rožkovanoch: 26.4.2022

• Deň Zeme

• Jar je konečne tu, príroda sa prebúdza, slniečko láka von...byť v prírode...a navyše, zablahoželať našej Zemi k jej dnešnému sviatku a poďakovať sa jej za dary, ktoré poskytuje svojim obyvateľom. V piatok 22. apríla 2022 sme počas dvoch vyučovacích hodín zatvorili školské aktovky, vypli počítače a naplno venovali čas našej prírode. Deti MŠ a žiaci ZŠ zbierali odpadky v okolí školy, vyhrabovali suchú trávu, okopávali kvetinový záhon, čistili miestny potok, triedili odpad, pozorovali rastliny a niektorí len tak ovoniavali a vdychovali jarnú vôňu.  Bol to krásny deň pre naše deti a dúfame, že aj pre Teba, naša Zem...

• Veľkonočné prázdniny

• V dňoch 14. apríla 2022 (štvrtok) - 19. apríla 2022 (utorok) budú veľkonočné prázdniny. Prevádzka MŠ bude prerušená od 15. apríla (piatok) do 19. apríla 2022 (utorok). Vyučovanie v ZŠ a prevádzka v MŠ sa začne 20. apríla 2022 (streda). Kolektív Základnej školy s materskou školou v Rožkovanoch Vám praje pokojné prežitie veľkonočných sviatkov a veľa príjemne strávených chvíľ v kruhu rodiny.

• Návšteva Hvezdárne a planetária v Prešove

• Poslaním planetária je uspokojovať kultúrno-spoločenské potreby v oblasti astronómie, kozmonautiky, príbuzných a technických vied. Je adresovaná žiakom a pedagógom na všetkých stupňoch škôl, teda aj žiakom mladšieho školského veku. Tento rok (12. apríla 2022) ju navštívili žiaci 3. a 4. ročníka našej školy. V prednáškovej miestnosti im boli na jednoduchých modeloch vysvetlené niektoré javy a fakty o slnečnej sústave, ktoré boli umocnené sledovaním výukových filmov. Pod kupolou planetária sa započúvali do Alžbetkinho príbehu a ďalej prenikali do tajov vesmíru a hviezdnej oblohy. Veľmi zaujímavá bola aj expozícia vesmírnych objektov vo výstavnom priestore planetária. Bol to pre všetkých neopísateľný zážitok, ktorý nám nepokazila ani trochu dlhšia cesta vlakom naspäť domov.

• Zápis do 1. ročníka ZŠ

• V dňoch 6. - 7. apríla 2022 sa v našej škole uskutočnil zápis do 1. ročníka základnej školy. Zápis je povinný pre deti, ktoré dovŕšia do 31. augusta 2022 šesť rokov. Zákon určuje rodičovi/zákonnému zástupcovi povinnosť zapísať každé dieťa, ktoré má slovenské občianstvo a dosiahlo školopovinný vek do základnej školy na území Slovenska, bez ohľadu na to, kde aktuálne dieťa žije. Zákonný zástupca je povinný prihlásiť dieťa na plnenie povinnej školskej dochádzky v ZŠ v školskom obvode, v ktorom má trvalý pobyt - v tzv. spádovej škole.

Kozliatka maličké

ocitli sa v školičke,

či sa páči a či nie,

blíži sa im učenie.

Mama koza vraví práve:

"Ej, či sú tie deti hravé!"

Lásku, nehu, výchovu im ona dá,

písmenká, počty, ypsilony nech škole prenechá...