• Hviezdoslavov Kubín - okresné kolo

• Vo štvrtok 30. marca 2023 sa v Sabinove uskutočnilo okresné kolo súťaže v umeleckom prednese - Hviezdoslavov Kubín (69. ročník). Našu školu reprezentovali v 1. kategórii tretiak Karol Marhevka v prednese prózy a druháčka Nela Marchevková v umeleckom prednese poézie, ktorá sa umiestnila na skvelom 2. mieste. Srdečne blahoželáme a obidvom našim recitátorom prajeme neutíchajúcu radosť z umelecky hovoreného slova.

• Pytagoriáda - okresné kolo

• V pondelok 20. marca 2023 organizovala ZŠ Komenského 113 v Lipanoch okresné kolo Pytagoriády v kategórii P3 a P4. Súťaže sa zúčastnili aj naši najúspešnejší riešitelia školského kola - Jakub Semančík a Michal Kicko. Obidvaja súťažiaci sa stali úspešnými riešiteľmi:

P3: Jakub Semančík - 9. miesto (získal 20 bodov: 11 bodov za úlohy / 9 bodov za čas)

P4: Michal Kicko - 4. miesto (získal 21 bodov: 11 bodov za úlohy / 10 bodov za čas).

Obidvom úspešným riešiteľom okresného kola blahoželáme!

• Projekt: Digitálny žiak

• Národný projek - Digitálny žiak - je podpora rozvoja digitálnych zručností vo všeobecnosti a to prostredníctvom podpory nákupu digitálneho vybavenia. Prostredníctvom vybavenia cieľových skupín potrebným digitálnym vybavením a softvérom sa aktívne nepriamo podporí využívanie digitálnych technológií aj vo vzdelávacom procese.

Cieľové skupiny:

• žiaci, ktorí sú členmi domácnosti v hmotnej núdzi (príjem členov domácnosti nedosahuje sumy životného minima)
            • žiaci, ktorí majú vyjadrenie zariadenia poradenstva a prevencie o tom, že ich špeciálne výchovno-vzdelávacie potreby vyplývajú výlučne z ich vývinu v sociálne znevýhodnenom prostredí
            • žiaci, ktorí sú členmi domácností, ktoré neprekračujú 60% medián príjmu (na základe potvrdenia o výške príjmu, resp. doklad o nevykonávaní zárobkovej činnosti (napr. potvrdenie o nezamestnanej osobe)
            • žiaci prvého ročníka stredných škôl (pre rok 2022/2023)

Pre viac informácií o projekte kliknite na tento odkaz:  Digitálny žiak

• Jarné korčuľovanie

• Vážení rodičia, milí žiaci,

ponúkame vám harmonogram ľadovej plochy v čase jarných prázdnin na individuálne korčuľovanie v hokejovej hale v Lipanoch.

• Jarné prázdniny 2023

• Jarné prázdniny začínajú na východnom Slovensku (Prešovský a Košický kraj) od 6. marca 2023 (pondelok) do 10. marca 2023 (piatok). Školské vyučovanie sa začína v pondelok 13. marca 2023.

• Dobrodružstvá vodníka Plutvu

• Príbeh vodníka, ktorý pomáha kaprom a šťukám, rakom a leknám, mládencom a devám... Plutva je odhodlaný pomôcť každému, kto žije v jeho rybníku, alebo okolo neho iba prechádza. Túži mať aj vlastný rybník a tiež získať ruku svojej vyvolenej rusalky Alky! Ako si so svojimi trampotami poradí? To nám prišli vyrozprávať a zaspievať herci z Divadla Cililing v piatok 3. marca 2023, ktorí nám spríjemnili záver pracovného týždňa pred jarnými prázdninami.

• Hviezdoslavov Kubín 2023 - školské kolo

• V utorok 28. februára 2023 sa uskutočnilo v našej škole školské kolo literárnej súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy - Hviezdoslavov Kubín. Porota hodnotila predovšetkým  pôsobivý  prednes, správnu výslovnosť, artikuláciu, výber ukážky a celkový dojem súťažiacich. Vybrať najlepších  nebolo jednoduché, takmer všetci recitátori nám pripravili  nevšedný zážitok a pôžitok z krásneho umeleckého slova. Porota rozhodla o nasledovnom umiestnení:

Poézia:
            1. miesto: Michal Kicko (4. r.), Matej Šarišský (2. r.), Dominika Pohlodková (1. r.)
            2. miesto: Aleš Čorba (4. r.), Stela Čekanová (2. r.), Linda Girašková (1. r.), Karin Koscelníková (1. r.)
            3. miesto: Tamara Ľachová (4. r.), Tamara Racová (3. r.), Nela Marchevková (2. r.), Jitka Siváková (2. r.),                   Denisa Čubová (1. r.)

Próza:
            1. miesto: Karol Marhevka (3. r.)
            3. miesto: Daniela Girašková (3. r.), Lucia Štefančíková (4. r.)

Srdečne blahoželáme úspešným recitátorom a prajeme všetkým, aby zotrvali na ceste, ako obohatiť detský svet... láska ku knihám je tou najlepšou zo všetkých.

.

nám

• Súťaž s Políciou SR

• "Hľadáme najkrajšiu policajnú karnevalovú masku..." súťaž, ktorú vyhlásila Polícia SR v Prešovskom kraji. Úspešným bol náš druhák Adam Jurčenko, ktorý bol ocenený darčekom a návštevou Krajského riaditeľstva PZ v Prešove, kde si bol cenu osobne prevziať. Malému "policajtovi" blahoželáme a tešíme sa z jeho úspechu.

• Talent ŠKD 2023

• V stredu 1. marca 2023 sa v Mestskej galérii v Lipanoch uskutočnil 1. ročník prehliadky talentov detí navštevujúcich ŠKD  "Talent ŠKD", ktorú zorganizoval Školský klub detí pri ZŠ Hviezdoslavova 1 v Lipanoch. Na tejto milej oslave tanca sa stretlo 13 tanečných družstiev, ktoré predviedli svoje tanečné vystúpenia a neskrývali ani radosť zo spoločného stretnutia. Z nášho školského klubu detí si zábavu a pohodu na javisku vychutnali A. Čorba, D. Čubová, N. Marchevková, D. Prihodová, D. Pohlodková, L. Girašková, S. Čekanová, V. Mišenková, T. Čorba, L. Smetanková, T. Racová, A. Džačovská, D. Girašková, R. Pohlodková, T. Maľaríková a p. vychovávateľka S. Novická.