• Triedne aktívy

•

Dňa 1. februára 2023 (streda) sa uskutočnili v základnej škole triedne aktívy/konzultácie v jednotlivých ročníkoch o 15:30 hod., na ktorých boli rodičia žiakov 1. - 4. ročníka oboznámení s výchovno-vzdelávacími výsledkami a správaním žiakov školy za 1. polrok školského roka 2022/2023. Na spoločnom stretnutí (o 15:30 hod.) boli rodičia žiakov informovaní aj vo veci Školy v prírode. Ďakujeme všetkým rodičom za ich účasť a spoluprácu s našou školou.

• Šaliansky Maťko 2023

• Súťaž v prednese slovenskej povesti prezentuje nielen krásu našej slovenčiny, ale i múdrosť, skúsenosť, humor či vynaliezavosť našich predkov. V stredu 25. januára 2023 sa v ZŠ Hviezdoslavova v Lipanoch uskutočnilo okresné kolo celoslovenskej súťaže v prednese slovenských povestí - Šaliansky Maťko. Našu školu úspešne reprezentovali - tretiak Richard Jurčenko, ktorý sa umiestnil na 3. mieste v I. kategórii a štvrtáčka Tamara Ľachová, ktorá získala Čestné uznanie v II. kategórii. Obidvom žiakom blahoželáme a prajeme ešte mnoho príjemných recitačných skúseností.