• História školy

Prvé písomné záznamy o materskej škole, existujúce v školskej kronike hovoria o školskom roku 1966/1967. Do materskej školy bolo zapísaných 35 detí. Na poste riaditeľa školy pracovala A. Dučaiová.  Pedagogickými zamestnancami boli p. Krišovská, p. Urdzíková, p. Bihárová a nepedagogickými p. Čorbová – kuchárka a školníčka p. Bucková, ktorú ešte v tomto školskom roku vystriedala p. Drábová. V tomto školskom roku do  prvého ročníka ZŠ nastúpilo 19 detí.

Do roku 1993 pracovali na škole či už kratšie, alebo na dlhší čas títo pedagogickí zamestnanci:

p. Olejníková, Gajdošová, Jureková, Trojanovičová, Švidroňová, Gladišová, Ščecinová, Jakubčová, Jeremiašová, Bicková, Matvijová, Mizeráková,  Motýľová, Pankuchová, Krochmaľová, Malajterová, Smetanková, Pozemková, Cihanská, Mihalíková, Matejovská, Červeňáková, Šlosárová, Havaničová I., (bola riaditeľkou v rokoch 1976 – 1993) Havaničová C., Baňasová, Kijovská, Parimuchová, Pribulová, Patschová, Chovanová, Opinová.

V roku 1984 sa dvojtriedna materská škola presunula do novovybudovanej, priestrannej a modernej, jednoposchodovej budovy pre 60 detí.

V roku 1993 došlo k redukcii pedagogických pracovníkov. Na zariadení ostali 3 pedagogické pracovníčky

C. Havaničová a I. Havaničová, ktoré pracovali pod vedením riaditeľky  M. Šlosárovej (bola riaditeľkou v rokoch 1993 – 2002). V budove materskej školy sa na prízemí v roku 2001 zriadil kultúrny dom. Na poschodí sa z riaditeľne vytvorila trieda pre malý počet detí. Kapacita školy poklesla zo 60 na  40 detí. V školskom roku 2002/2003 sa vymenilo vedenie školy. Pani Melániu Šlosárovú vystriedala Martina Skladaná, ktorá  vo funkcii zástupkyne zotrvala iba rok. Na jej miesto v školskom roku 2003/2004 bola vymenovaná Anna Baňasová (pracovala ako učiteľka v MŠ Rožkovany v rokoch 1980 – 1993). Pedagogický zbor dopĺňali učiteľky Cecília Havaničová a Miroslava Kijovská, ktorá v júni 2009 ukončila štúdium  Predškolskej a elementárnej pedagogiky na detašovanom pracovisku v Levoči a získala titul Bc,. Ďalšími členmi kolektívu materskej školy boli Juliana Hardoňová – ved. Šj, Anna Kravcová – upratovačka a Mária Matvijová – kuchárka. Prvým januárom 2005 sa materská škola  zlúčila so Základnou školou v Rožkovanoch v jeden právny subjekt, ktorého zriaďovateľom je OcU Rožkovany. Od roku 2003 prešla materská škola viacerými úpravami. Vytvorili sa dve rovnocenné triedy, vymenili sa okná v priestoroch tried, spálne, umyvárne, jedálne i kuchyne. Vedúcu školskej jedálne v roku 2005 p. Julianu Hardoňovú vystriedala učiteľka Cecília Havaničová, ktorá túto prácu vykonávala  až do januára 2008, kedy do tejto funkcie nastúpila kvalifikovaná zamestnankyňa p. Marta Verešpejová. V januári 2010 p. učiteľka Cecília Havaničová odišla na predčasný dôchodok a jej miesto zaujala p. Dana Tarčová, ktorá je kvalifikovanou učiteľkou s dlhoročnou praxou. Edukačnú činnosť zabezpečovali 3 kvalifikované učiteľky, dve v odpoludňajších hodinách a jedna v popoludňajších hodinách,  s výpomocou asistentky učiteľa Jany Smetankovej zo ZŠ alebo zamestnancami, ktrorí pracovali na 2-3 hodinový uväzok. September 2012 sa niesol v znamení personálnych a organizačných zmien. P. Anna Kravcová nastúpila do ŠJ ako pomocná sila v kuchyni, prijala sa nová zamestnankyňa p. Alžbeta Čorbová, na upratovanie priestorov materskej školy. V roku 2018 nastúpila do kuchyne p.Marta Bujňáková ako pomocná sila. Po dobudovaní prístavby, boli všetky deti prijaté na celodenný pobyt. Na pozíciu štvrtej učiteľky nastúpila Mgr. Mária Patschová, ktorá predtým pracovala v ZŠ ako vychovávateľka v ŠKD. Po trojročnom účinkovaní, na jej miesto v školskom roku 2017/2018 nastúpila Mgr. Mária Chovanová /UPSVaR Prešov/. Na jej miesto v školský rok 2O18/2019 nastúpila Mgr. Tatiana Opinová /UPSVaR/.